• Help

  Webové stránky Horolezecké metodiky jsou optimalizovány pro Mozillu Firefox 3.6.13

  Ideální rozlišení pro prohlížení na monitoru je 1280 x 1024 pix.

  Na webových stránkách je množství videa ve formátu .flv, pro jeho přehrání na webové stránce je nutné mít na počítači nainstalovaný vhodný software, například flashplayer.

  Jak to tu zařízené?

  Webové stránky Horolezecké metodiky se skládají zde dvou hlavních částí. Jednak to jsou jednotlivé příspěvky publikované v rámci rubrik, a za druhé vlastní horolezecká učebnice.

  Příspěvky

  Příspěvky jsou zařazovány do celkem 8 rubrik, a to Co je nového v učebnici, Metodické oko, Metodický kvíz, Kino, Noční můra, Horolezecká výročí, Nové knihy a Digitální zóna.

  Na úvodní stránce jsou uvedeny všechny rubriky, a v rámci rubriky jsou zobrazeny příspěvky v tomto počtu:

  • Co je nového v učebnici – 3 nejnovější příspěvky
  • Metodické oko – 2 nejnovější příspěvky
  • Metodický kvíz – 1 nejnovější příspěvek
  • Kino – 1 nejnovější příspěvek
  • Noční můra – 1 nejnovější příspěvek
  • Horolezecká výročí – 3 nejnovější příspěvky
  • Nové knihy – 3 nejnovější příspěvky
  • Digitální zóna – 3 nejnovější příspěvky

  Pokud chcete vidět starší příspěvky určité rubriky, klikněte na úvodní stránce na název rubriky, a zobrazí se vám přehled všech starších příspěvků dané rubriky, ve kterém jde listovat do minulosti.

  U rubriky Horolezecké výročí však starší příspěvky neuvidíte, tato rubrika je totiž plněna přes RSS kanál webových stránek Horolezecká abeceda, a pokud chcete vidět starší výročí, musíte navštívit stránky Horolezecké abecedy. Rovněž nelze vidět starší příspěvky Metodických kvízů, protože je veřejně publikován vždy jen jeden příspěvek. Starší kvízy jsou znepřístupněny a čekají na opětovné náhodné publikování.

  Učebnice

  Obsah učebnice je uveden v levém sloupci menu. Pokud je provedena nějaká výrazná aktualizace obsahu učebnice, informuje o tom nový příspěvek v rubrice Co je nového v učebnici, kde je uveden odkaz na příslušnou stránku učebnice, a je vysvětleno, co je nového nebo co se upravilo.

  Vyhledávání

  Dole pod menu učebnice je možnost zadat vyhledávání určitého slovního výrazu. Toto vyhledávání prohledá jak celou učebnici, tak i všechny příspěvky ze všech rubrik.

  Štítky

  Pomocí štítků (slov reprezentující určité téma) lze prohledávat příspěvky, bez ohledu na to, v jaké rubrice je daný příspěvek zařazen. Pozor, štítky nevyhledávají v učebnici!